České startupy na technologické konferenci TechCrunch Disrupt v Berlíně

Prestižní startupová událost TechCrunch Disrupt, která přitahuje technologické inovátory z celého světa, proběhla 11.–12. prosince 2019 v Berlíně.

Středem zájmu veletrhu byly technologické novinky a nové trendy v oblastech umělé inteligence, robotizace, informačních a finančních technologií nebo mobility. Vedle prezentací firem byly na programu panelové diskuse a odborné přednášky.

Z České republiky přijelo osm inovativních startupů, které vystavovaly v rámci národní expozice – Ackee, Futured, Kooperace.cz, Leadspicker, Motionlab, Nulisec, Searpent a SmartGuide.

Účast zmíněných startupů zorganizoval Prague Startup Centre, Czech ICT Alliance a agentura CzechInvest ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Berlíně.

V rámci doprovodného programu účasti českých startupů proběhl v předvečer konference dne 10. 12. 2019 na půdě Velvyslanectví ČR v Berlíně seminář „How to succeed in Germany“, kde českou výpravu slavnostně uvítal zástupce českého velvyslance pan Milan Čoupek. Českým startupům zde podali informace o podnikatelském prostředí a podpoře startupových firem v Německu zástupci německých subjektů na podporu hospodářské spolupráce – Svaz německých obchodních komor (DTIHK) a společnost Berlin Partner für Wirtschaft und Technologie GmbH.

Zdroj: Parlamentní listy a Velvyslanectví České republiky v Berlíně