První investice fondu Lighthouse Ventures míří do startupu PEKAT VISION

První investice fondu Lighthouse Ventures míří do startupu PEKAT VISION. Investice podpoří globální expanzi PEKAT VISION, nástroje pro automatizovanou vizuální kontrolu kvality s umělou inteligencí.

Lighthouse Ventures www.lhv.eu.com investiční fond   se   sídlem   v   Praze,   dnes   oznámil   investici   do   startupu   PEKAT   VISION.

PEKAT VISION www.pekatvision.com Produktem PEKAT  VISION  je  řešení  na  bázi  umělé inteligence (AI) umožňující vizuální kontrolu průmyslových produktů (jako součást trendu Industry ). Investice o vyšších stovkách tisíc eur ohodnotila brněnský PEKAT VISION na několik milionů eur. PEKAT VISION je první investicí nově vzniklého fondu Lighthouse Ventures, který se zaměřuje na technologické startupy s potenciálem globální expanze již od fáze nápadu. Minimálně 4 milióny eur z celkové hodnoty fondu 23 milionu EUR bude investováno do startupů právě ve fázi nápadu nebo prototypu. “Naše investice do PEKAT VISION je počátkem dlouhé řady investic, které chystá Lighthouse Ventures během příštích let,” řekl Michal Zálešák, Managing Partner Lighthouse Ventures. “Již dříve jsme oznámili náš závazek podporovat startupy na počátku jejich cesty k mezinárodnímu úspěchu a nyní svůj závazek naplňujeme.” Brněnský startup PEKAT VISION vyvinul řešení na bázi umělé inteligence (AI), které umožňuje rozeznat chybovost výrobků s vysokou mírou přesnosti. Mezi současné zákazníky patří již nyní globální firmy z oblasti strojového vidění. „Jsme nadšeni, že se fond Lighthouse Ventures rozhodl investovat právě do naší firmy a  že  jsme   prvním   startupem   v jejich   portfoliu,”   říká   Petr   Šmíd,   CEO   a zakladatel   PEKAT  VISION.   “Profesionální   přístup   a   pomoc   ze  strany  Lighthouse Ventures s obchodní strategií a plánem mezinárodní expanze nám dokázaly, že je důležité mít investora co poskytuje nejen finance, ale i zkušenosti. Těšíme se na další spolupráci.”

_____

O Lighthouse Ventures

Lighthouse Ventures je investiční fond o velikosti 23 mil. eur, zaměřující se na technologické firmy s globální vizí. Startupům poskytujeme nejen financování, ale také širokou  síť  kontaktů  a  zkušeností  našeho mezinárodního týmu partnerů, mentorů a poradců. Realizujeme také program Lighthouse Akcelerátor, který nabízí až 200 tisíc eur i startupům ve fázi nápadu – spolu s rozsáhlou sítí mentorů a poradců. Program také propojuje startupy s potenciálními zákazníky a obchodními a technickými partnery. PEKAT VISION vyvíjí   nástroj   pro   automatizovanou   vizuální   inspekci   kvality produktů a hledání anomálií s umělou inteligencí, který je univerzálně použitelný pro různé povrchy a detekci i neznámých anomálií. Díky unikátní technologii pomáháme