The Future of IoT Hackaton

Ve dnech 22. až 25. listopadu 2018 proběhl v Praze Libni první ročník hackathonu, The Future of IoT Hackathon, pořádaného společností PROZETA, které bylo Prague Startup Centre partnerem. Zúčastnilo se jí celkem sedm týmů, které pracovaly na projektech jako je například inteligentní kamera, kontrola kvality ovzduší nebo konverze textu na braillovo písmo.

Během této čtyřdenní akce měli účastníci k dispozici celou řadu nástrojů a technologií – od 3D tiskáren přes vybavení jako jsou osciloskopy či páječky až po různé sady senzorů a další drobnou elektroniku. Mentoring byl zajištěn z řad zkušených profesionálů společností PROZETA a Alef Nula. Dalšími partnery hackathonu pak byli mimo jiné Intel, Cisco Systems a CESNET.

Tříčlenná porota složená ze zástupců společností PROZETA, Alef Nula a Cisco Systems, pak vybrala vítěze. Na prvním místě se umístil tým Uniquam pod vedením Jakuba Nováka, který vyvíjel inteligentní kameru pro profesionální nasazení, a odnesl si tak výhru 4000€. Druhé místo s výhrou 2000€ obsadil tým PlantControl pod vedením Jana Drexlera, zabývající se inteligentním zavlažováním. Třetí místo a výhru 1000€ získal tým Monorail pod vedením Ilyi Ryabukhina. Tento tým pracoval na chipu a obojku pro sběr a vyhodnocení biometrických údajů zvířat.

Vyhlášení proběhlo v neděli 25. listopadu v podvečerních hodinách za účasti zástupců organizátorů a partnerů akce a dalších vybraných hostů z řad firem zabývajících se IoT řešeními.

Vzhledem k tomu, že akce byla úspěšná, plánuje ji její organizátor, společnost PROZETA, zopakovat i v nadcházejícím roce. Hlavním cílem pak zůstává především dát příležitost mladým talentům ukázat co dokáží a propojit je se společnostmi, které tyto technologie nasazují profesionálně.