Startupy inkubátoru Prague Startup Centre loni získaly rekordních 110 milionů korun od investorů

Celkem 6 začínajících inovativních firem si dohromady rozdělilo investice za 110 mil. Kč od zejména českých investorů. Nejvyšší investice činila 32 mil. Kč – do startupu VRgineers   dodávající brýle pro virtuální realitu firmě BMW. Nejhodnotnější startup ocenili investoři na 400 mil. Kč

5 zainvestovaných startupů přichází s unikátním řešením, které kombinuje hardware a software: Neuron Soundware (inteligentní analýza zvuku), Ice Gateway (chytré osvětlení), Spaceti (navigační technologie uvnitř budov), BattSwap (výměna baterií v elektromobilech) a VRgineers. Posledním zainvestovaným je Davinci Travel System (skupinový hotelový rezervační systém).

Prague Startup Centre svým startupům pomáhá mnoha způsoby: propojením s investory (BattSwap), v roli pilotního platícího zákazníka (Spaceti), zajištěním a uhrazením cesty do zahraničí – VRgineers (Izrael) či Neuron Soundware (Silicon Valley). Hardware startupům nabízí unikátní pomoc a zákazníky v rámci programu Prague IoT Centre (www.pragueiotcentre.cz).