Devět startupů jede na TechCrunch Disrupt do Berlína díky Prague Startup Centre a Velvyslanectví ČR v Berlíně

Díky podpoře Prague Startup Centre a Velvyslanectví ČR v Berlíně bude devět vybraných českých startupů vystavovat 4.-5. prosince 2017 na TechCrunch Disrupt v Berlíně. TechCrunch Disrupt patří mezi nejprestižnější světové technologické konference, kde se setkávají startupy se zákazníky a investory. Koná se pravidelně v San Franciscu, New Yorku a v Evropě (v Londýně či Berlíně).

Jedním z účastníků je i česko-portugalský startup Incomaker. Nabízí inteligentní systém pro automatizaci marketingu, který sbírá data, hledá v nich užitečné informace a ty dokáže využít pro řízení vícekanálových kampaní s využitím sociálních sítí, mailingu, SMS, mobilních zařízení a řady dalších digitálních prostředků. Identifikuje potřeby zákazníků a zvyšuje jejich loajalitu a tržby. „Jde o produkt pro globální trh, proto je pro nás důležité prezentovat se na předních světových technologických akcích, jakou TechCrunch Disrupt je.“, říká spoluzakladatel a CEO společnosti Incomaker Tomáš Šalamon. „Incomaker letos vystavoval úspěšně už na TechCrunchi v New Yorku a v San Franciscu, odkud jsme si odvezli četné kontakty a zakázky. Berlínská akce je pro nás, jakožto evropskou firmu, o to důležitější. Podporu od Prague Startup Centre jsme proto přivítali.“

Kromě Incomakeru jedou do Berlína také: SatisMeter, platforma pro sběr zpětné vazby od zákazníků, Gettick.com, nástroj pro řízení projektů, analytická platforma Datasapiens, Neuron Soundware, systém pro detekci poruch na základě zvuku, CleverAnalytics pro vizualizaci mapových dat, PurposeFly pro vizualizaci neformálních struktur v týmu, DiffSolutions nabízející nástroj pro e-mailový marketing a Leady.com se svým systémem pro lead management.

Prague Startup Centre pomáhá začínajícím inovativním podnikatelům s propojováním s vhodnými investory a partnery a nastartovat jejich mezinárodní růst. Nabízí inkubační programy pro začínající startupy, zasídlení v centru Prahy, vzdělávání prostřednictvím odborných seminářů a workshopů a organizuje networkingová setkání. Pomáhá také firmám s hledáním investora. Za rok a půl fungování se konalo v inkubátoru na 230 akcí, kterých se zúčastnilo přes 8000 lidí. Dal domov 45 startupům, z nichž sedm získalo dohromady 90 milionů korun v investicích. Vedle hlavního sídla v pražské Jungmannově ulici otevřel inkubátor nedávno nový prostor v holešovické tržnici s názvem Prague Startup Market, kde budou sídlit například technologické start-upy z Izraele. Součástí nové pobočky Prague Startup Centre je i inovativní event space disponující inteligentními židlemi pro monitoring obsazenosti nebo čidly pro měření CO2.


Autor