Czech Pitch Night: Brána k start-upové investici!

V středu 15.11. proběhl v Prague Startup Market, nové pobočce Prague Startup Centre, v Pražské tržnici velký start-upový pitching event – Czech Pitch Night. Akce byla pořádáná ve spolupráci s European Business Angels Network (EBAN) v rámci celoevropské akce Business Angels Week. Generálním partnerem akce byla společnost Lenovo a jako partneři akci podpořili Keiretsu Forum, Klub investorů nebo ELAI.

IMG_3367

Před 13ti top-level start-up investory z předních investičních společností se prezentovalo se zájmem o získaní investice/koinvestice celkem 11 start-upů. V investiční porotě zasedli: Michael Broda (Delta Capital), Michal Ciffra (DEPO Ventures), Martin Duch (AVANT Funds), Branislav Gordan (Coober Fund), Martin Kešner (J&T Ventures), Filip Košťál (Keiretsu Forum), Michal Mička (Incomming Ventures), Michal Pajr (hDock42), Přemysl Rubeš (Bohemia Venture Capital), Stanislav Šrámek (Glogster), Vladimír Šťastný (Koopeo Ventures), Martin Trepáč (Air Ventures) a Jaroslav Trojan (Equus).

Každý start-up měl k dispozici 4 minuty čistého času na prezentaci a 3 minuty na odpovědi na otázky od kvalifikovaních investorů. Svuj start-up přišli prezentovat: Actijoy, BlindShell, CLEOFinance, Clouder, FeedYou, Fishras, Keylog, MyBody, NG Aviation, Peachpie a StatusDroid.

Výsledky hodnocení byli poněkud těsné, avšak vyhrát mohl jen jeden start-up! Jako první se v hodnocení poroty umístnil start-up CLEO Finance. CLEO.one umožňuje traderům sestavit si jejich vlastní tradingový algoritmus. Start-up CLEO Finance vyhrál taky v zájmu poroty o osobní setkání s možností potenciální investice, kde o osobní setkání vyjádřila zájem většina investorů.

IMG_3438

Jako druhý skončil start-up Peachpie. Peachpie výrazně zjednodušuje život programátorům, protože umožňuje převést kód z jazyka PHP do NETu. FeedYou, které skončilo na třetím mistě, je chatbot, který umožňuje propojit svět mileniálů a HR.

Hlavním cílem eventu, kterého se zúčastnilo více jak 150 lidí, ovšem nebylo vybrat 3 nejlepší start-upy. Czech Pitch Night umožnilo start-upům spojit se s investory s potenciálem další schůzky a možností získat investici. Každý investor vyjádřil v průměru zájem o 3 investice z 11ti start-upů. 

Více fotek z eventu naleznete ZDE.