Prague IoT Centre: Další projekty vybrány

Prague Startup Centre na jaře spustilo inkubační program Prague IoT Centre (www.pragueiotcentre.cz) pro IoT a Smart City startupy. V rámci něho budou partneři programu pomáhat dalším několika novým projektům. 

Začátkem září byly do programu vybrány další 4 firmy. Jednou z nich je ACRIOS, která se specializuje na vývoj řešení v oblasti Smart Facility Managementu. CEO je Radim Malinowski, který se začal vývoji věnovat již při studiu na vysoké škole. Firma Radka Bartušky s názvem LARX se zabývá inteligentním vytápěním pomocí jednotky Sigfox. Projekt Sensefinity, za kterým stojí Damir Čaušević, má IoT nápadů rovnou několik. Do programu se přihlásili zejména kvůli nalezení vhodných zákazníků. Smart Schools vyvíjí aplikaci pro monitoring osob ve školách, a tím zajišťuje jejich bezpečnost.

V tuto chvíli je v programu celkem 7 projektů. 3 z nich byly vybrány již na jaře. Comfort Meter, který byl v programu mezi prvními, se dostává k dalším novým zákazníkům. Jeho čidla budou umístěna i v nové inovativní pobočce inkubátoru PSC v Holešovicích. Neuron Soundware a TData (TraceNet) se pravidelně s mentory scházejí a domlouvají další spolupráci.

Program nabízí nejen mentoring, pilotní reference a kontakty na zákazníky, ale také vybavený IoT lab v centru Prahy a praktické workshopy. Hlavním partnerem je společnost T-Mobile, dále projektům pomáhají firmy SimpleCell, HPE, Microsoft, Conrad, EY nebo BigClown. Program spolupracuje i s městskou společností Operátor ICT a.s. a hlavním městem Prahou.

 

Více informací o programu naleznete na www.pragueiotcentre.cz.