Czech Pitch Night: Generálka před TechCrunch Disrupt v Silicon Valley!

Již před týdnem se v prostorách Prague Startup Centre konala jedinečná akce Czech Pitch Night, které se zúčastnilo celkem 11 mladých startupistů s mezinárodním potenciálem vybraných z účastníků letošního TechCrunch Disrupt v Silicon Valley.

 

Czech Pitch Night, která byla pořádána ve spolupráci CzechInvest a Czech ICT Alliance se zúčastnily startupy jako Actijoy, AquaQube,  BattSwap, Brightify, Clouder, Dataddo, Decissio, Feedyou, Incomaker, Lipa Learning a Nanits Universe.

 

Prezentace startupů probíhala velmi rychle. Během tří minut musel každý představit svůj produkt, tým, business model, konkurenční výhodu a čeho již dosáhl. Pak během tří minut následovaly dotazy porotců vybraných z řad zkušených mentorů a investorů.

 

Porotu tvořili Tomáš Ditrych, povoláním advokát zaměřující se na startupy a VC,  Markéta Havlová, ředitelka odboru startupů Agentury CzechInvest, Ondřej Homola, zkušený mentor s více jako 10 letou praxí s pomáháním startupům a Šárka Hudcová, odbornice přes technologie z firmy IBM.

 

I když si všechny startupy v rámci Pitche počínaly velmi dobře, vyhrát mohl jenom jeden. Výsledky bodového hodnocení poroty byly poněkud těsné, ale jako vítěz Czech Pitch Night se ukázal startup BattSwap,  na druhém místě se umístnil Actijoy a na třetím Decissio.

 

BattSwap je startup zaměřený na vývoj systému pro výměnu baterií v elektromobilech a již teď dosahuje výše 100 miliónové valuace. Actijoy je systém tří elektronických zařízení podporující zdravý životní styl psů. Actijoy se letos probojoval na konferenci EU Startups do TOP15 evropských startupů. Třetí startup, Decissio srovnává prostřednictvím umělé inteligence a blockchain technologie úspěšné firmy s neúspěšnými a pomáhá tak investorům zjistit, co stojí za úspěchem/neúspěchem firem.

 

Díky programu CzechDemo provozovaného Agenturou CzechInvest a podpoře Generálního konzulátu ČR v LA ve spolupráci s Prague Startup Centre se podařilo 19ti startupům vycestovat do San Francisca na jedinečný TechCrunch Disrupt s cílem najít své potenciální investory nebo partnery.