Získejte možnost vyjet do Silicon Valley až na 2 měsíce s Czech ICT Incubator

Právě bylo spuštěno již čtvrté kolo programu Czech ICT Incubator v Silicon Valley.
Startupy z oblasti VR/AR, ale i software, hardware, e-commerce anebo mobilních aplikací mohou již po čtvrté vycestovat do Silicon Valley prostřednictvím programu Czech ICT Incubator, který nyní začal přijímat přihlášky. Vybrané startupy získají celkově odměny ve výši až 4500 dolarů, bez nároku Czech ICT Alliance na jakýkoliv podíl ve firmě. Deadline na poslání přihlášek je 16.10.

Vybrané startupy dostanou ještě letos možnost zúčastnit se až dvouměsíčního inkubačního programu v prestižním inkubátoru v San Franciscu, Palo Alto či Mountain View. Kromě samotného inkubačního procesu se mohou firmy těšit na mentoring od mentorů z partnerských organizací na místě nebo mentoring a pomoc pro vybrané firmy od české firmy Corinth, která sídlí v Silicon Valley a místní prostředí tedy velmi dobře zná. „VR a AR jsou v Silicon Valley žhavé obory, a díky našemu úspěchu a trakci můžeme poskytnout zajímavé kontakty a mentoring. Bereme to jako dobrý způsob, jak podpořit český startupový ekosystém,“ řekl Ondřej Homola, CEO Corinthu, který v Silicon Valley žije už čtvrtým rokem.

Z přihlášených firem vybere odborná porota ve dvou kolech vítězné startupy, které pojedou do Silicon Valley. V prvním kole se bude vybírat na základě zaslaných přihlášek 10 startupů, které se budou prezentovat před porotou v druhém kole, čímž zároveň firmy získají i možnost prezentování se před investory a zástupci top firem. Termín finálového výběru je stanoven na 24.10.
Program zajišťuje Czech ICT Alliance a Prague Startup Centre ve spolupráci s agenturou CzechInvest, společností ČEZ, STRV, Corinth a dalšími. „Otevření čtvrtého kola Czech ICT Incubator představuje pro české firmy velkou příležitost získat praktické zkušenosti ze Silicon Valley, díky kterým mohou posunout svůj business na novou úroveň a výrazně se tak posunout blíže k úspěchu”, řekl Ladislav Bárta, Head of Innovation ve společnosti ČEZ.

V předcházejících kolech Czech ICT Incubator dostalo možnost vyjet do San Francisca už 7 firem. Konkrétně se jednalo o projekty Manta Tools, EasyCore, Bileto, Travelove, Lumitrix, BattSwap a držitel speciální ceny poroty třetího kola společnost Simplity.
V případě, že by se i Vaše společnost měla zájem přihlásit do programu, deadline na zaslání přihlášek je do 16.10.

Více informací včetně přihlášky naleznete zde.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na: info@czechict.cz


Autor