Právní zajímavosti pro startupy: Buďte připraveni na investici, motivujte spolupracovníky a chraňte své duševní vlastnictví od samého počátku.

Jakub Císař z advokátní kanceláře NOVALIA a Petr Novotný z patentové a známkové kanceláře NEOLEGAL Vám přiblíží aktuální právní témata:

– Convertible note: americký investiční nástroj a jeho použití v českých poměrech;

– Opční programy: jak motivovat klíčové zaměstnance a spolupracovníky;

– Duševní vlastnictví:  – právní minimum pro startupy

– jak chránit své nápady a předcházet fatálním chybám

 

Kdy: 18.5. 18:00-20:00

Kde: Prague Startup Centre, Jungmannova 36/31 (vchod A, 3. patro), Praha 1, 110 00

 

O přednášejících:

NOVALIA je advokátní kancelář pro 21. století. Zkušenosti z předních mezinárodních firem využívají členové kanceláře zejména pro inovativní podniky v sektoru IT služeb, zdravotnictví, finančních služeb a médií. Jejich doménou jsou fúze a akvizice s přeshraničním prvkem, financování včetně venture kapitálu, a příprava smluv specifických pro dané obory. NOVALIA rozumí moderním technologiím, funguje v cloudu a odměnu vyměřuje na projektové bázi. Jakub Císař jako partner v NOVALIA radí investorům při vstupu do startupů i začínajícím podnikatelům.

 

NEOLEGAL je patentová, známková a právní kancelář a zbývá se poskytováním komplexních právních služeb v oblasti průmyslových, autorských a souvisejících práv již od roku 1992. Přináší řešení pro ochranu nových technologií, inovací, know-how, originálních nápadů, názvů a označení. Specializaci na duševní vlastnictví ocení všichni, kteří se nacházejí v začátcích svého podnikání, mají jedinečný nápad nebo chtějí mít jedinečnou ochrannou známku. Petr Novotný je patentový zástupce a zaměřuje se na podporu a ochranu podnikatelských aktivit v souvislosti s duševním vlastnictvím a obchodním právem.

 

Více informací a registrace zde.

 

Prezentace z workshopu jsou k dispozici níže:

NEOLEGAL – Ochrana duševního vlastnictví nejen pro startupy

NOVALIA – Convertible note a Opční programy